Haziran 6, 2023

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, şiddetli lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Teşkilat düzlükında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe bellik üretimu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk yol önemli üniversite kurumlarının Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli yetişek sektöründe karı olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası canlı çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birçok futbol, basket bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde alan aldığı Majörçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin huzurı teselsül Türkiye’nin en büyük özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda alan almaktadır.

KALKO, yetişek düzlükında yaptığı sükselı girişimlerden dolayı birçok cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene birçok öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://boksmakinesi.name.tr/ https://googlesiralamayukseltme.name.tr/ https://bayrampasamarangoz.name.tr/ https://cekicivinckepce.name.tr/ https://ticariyazilimlar.name.tr/ iqos fiyat https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar türkiye