Haziran 6, 2023

Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” anlamına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet davranışlerinde kullanılırdı.

Tutarlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak karınin kullanılmaya mebdelandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli davranışlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişyararlı tanımlamak karınin kullanılmaya mebdelandı. Günümüzde, “official” kelimesi ekseriya hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda bulunan kişileri yahut kurumları tanımlamak karınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, söz resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan rastgele bir kişyararlı tanımlamak karınin kullanılmaya mebdelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://boksmakinesi.name.tr/ https://googlesiralamayukseltme.name.tr/ https://bayrampasamarangoz.name.tr/ https://cekicivinckepce.name.tr/ https://ticariyazilimlar.name.tr/ iqos fiyat https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar türkiye